Uncategorized

Prečo kolobežku

Potrebujete sa viac hýbať a premýšľate, aká aktivita by vám priniesla radosť a nový impulz do života?

Skúste mňa – kolobežku.

So mnou si môžete predĺžiť detstvo a tešiť sa z jazdy bez námahy alebo vám pomôžem s intenzívnym tréningom a formovaním postavy. Preveziem vás mestom, vezmem do prírody či na veľkú cestovateľku expedíciu

Jazdu na mne zvládne každý

Odrážať sa je ľahké, jazdu na mne zvládnu deti aj dospelí. V prípade potreby kedykoľvek ľahko zoskočíte a plynule prejdeme v chôdzi. Len si ma, prosím, nepleťte s bicyklom a spočiatku ma nedržte za riadidlá len jednou rukou, na túto jazdu sa najskôr budeme musieť pekne zladiť. Pokiaľ si teda budete chcieť urovnať vlajúce vlasy, radšej zastavte ;-).

Jednoduchosť, spoľahlivosť, nenáročnosť

Kolobežka, to sú vlastne len dve kolá spojené stúpadlom. Plus riadidlá a brzdy, to dá rozum. Nič ďalšie ale nepotrebujete. Stačí sa len odraziť… a ako krásne to ide! Vďaka tomu je kolobežka verný priateľ, kedykoľvek prichystaný na jazdu, úplne nenáročný na údržbu. Občas dofúkate plášte, na víkendy naleštíte lak, a to je asi tak všetko. Nepotrebujete žiadne špeciálne oblečenie ani topánky. Stačí bežný športový odev a tenisky. Ale keď na to príde, jazdiť môžete napríklad aj v „civili“.

Zdravie na dvoch kolesách

Viem perfektne pretiahnuť a uvoľniť chrbtové svalstvo. Fyzioterapeuti ma odporúčajú ako doplnok na rehabilitáciu či ako prevenciu proti bolestiam krčnej a bedrovej chrbtice. Poteším aj vaše kĺby, ktoré so mnou toľko nezaťažíte. So mnou budete musieť zapojiť nielen nohy a ruky, ale aj brušné a chrbtové svaly. Kolobežka je prirodzená. Pri pokojnej jazde – keď sa kocháte krajinou – zároveň len tak mimovoľne preťahujete telo. Cvičíte, ani o tom neviete. Keď trochu pridáte, začína posilňovanie svalov a odbúravanie tukov.

Ideálny dopravný prostriedok

Kolobežka nepotrebuje špeciálne športoviská, ihrisko alebo dráhu. Jazdite všade, kadiaľ vedie nejaká cesta. Na cyklotrasách, cestách, bežných komunikáciách. A nemusí to byť hneď hladká asfaltka, bežná kolobežka prejde aj na suchej spevnenej lesnej či poľnej ceste. Vďaka tomu, že nemám šľapky, som menší a ľahší a teda aj obratnejší a skladnejší ako napríklad bicykel. S väčšinou vodičov autobusov a električiek mám tichú dohodu, robia, že ma nevidia, a tak sa občas môžeme nechať niekam poviezť.

S kamarátmi, so psom, cestou necestou

So mnou sa nemusíte báť, že stratíte niečo zo svojej elegancie, naopak som originálny štýlový doplnok. Ženy a dievčatá zveziem aj v šatách či sukni, muži sa zase nemusia obávať, že im roztrhnem nohavice či pokrčám oblek.Kolobežka nie je ani individuálna, ani kolektívna pohybová aktivita. Kolobežka je spoločenský šport. Kolobežka budí pozornosť, priťahuje k sebe rovnako založených ľudí. Kolobežkár nikdy nemá nedostatok kamarátov, vždy sa nájde niekto, kto s vami vyjde na prechádzku. A keby predsa len náhodou…, potom váš pes neodmietne nikdy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *