Elektro Kolobežky

Hlavné dôvody prečo môžete dostat defekt

Je dôležité udržiavat vašu kolobežky v dobrom stavu. Jedným z bežných problémov, ktorý vás môže potkat sú defekty pneumatík.

Čo môže zposobit defekt ?

1. NÍZKY TLAK PNEUMATÍK

Najprv si povedzme o vplyve nízkeho tlaku v pneumatikách na naše kolobezky. Nízky tlak zvyšuje pravdepodobnosť toho že si skripnete dušu v pneumatike. Predstavte si toto: narazíte na obrubník alebo výmoľ a duša sa priškripne, čo má za následok defekt. Aby ste tomu predišli, zvyknite si pravidelne kontrolovať tlak v pneumatikách a uistite sa, že je spravný. Na každé pneumatike je tlak uveden vyrobcom.

 

2. POŠKODENÝ RÁFIK

Ďalším vinníkom za prasknutými pneumatikami môže být poškodený ráfik. Zárezy a poškodenia na vonkajšej alebo vnútornej strane ráfika môžu viesť k prepichnutiu. Je fajn jednou si ráfik prohlednout a zkontrolovať. Udržiavaním našich ráfikov v dobrom stave minimalizujeme riziko neočakávaných defektov.

3. VONKAJŠIE FAKTORY

To kde jazdite zohráva významnú úlohu v životnosti pneumatík našich kolobežiek. Sklenené črepy, malé kúsky železa alebo aj rozbitý chodník môžu ľahko zpôsobiť defekt.  Zkuste se takovým usekom vyhnout alebo je objet. Pamätajte, že proaktívny prístup je kľúčom k prevencii

4. NEKDY MÁTE PROSTE SMÔLU

Niekedy,  ak delame co delame defekt dostname aj tak. V prípadoch, keď opakujúce sa defekty pretrvávajú, možno je načase zvážiť prechod na pevné pneumatiky alebo zkuste kupit odolnú (pevnejšiu ) dušu .

„Pevné pneumatiky úplne eliminujú riziko defektu ale môžu negatívne ovplyvniť kvalitu jazdy vášej kolobežky“

TIPY PRE PREVENCIU A ÚDRŽBU:

Teraz, keď rozumieme príčinám defektu pneumatík, poďme preskúmať niekoľko tipov na prevenciu a údržbu,.

Pravidelne kontrolujte pneumatiky, či nevykazujú známky opotrebovania, nečistôt a kvalitu vzorku.
Udržujte optimálny tlak v pneumatikách podľa odporúčaní výrobcu. Pokuste se  vyhýbate sa zlým povrchom a ostrým predmetom. Zvážte investíciu do pneumatík odolných proti prepichnutiu, ktoré ponúkajú zvýšenú ochranu proti defektom.

[basel_title title=“Pozrite si naši nabídku pneumatik a duší“][basel_products items_per_page=“4″ columns=“4″ taxonomies=“196″]

DOSTALI JSTE DEFEKT

Ak jste dostali defekt nebojte se nám zavolat a objednat se na servis vaší koloběžky k Nám do dílny v Trenčíne kde Vám rádi pomôžeme

Novinka : po telefonické dohoda si Vašu koloběžku mužeme u Vás vyzdvihnout

 • Budovaťelská 2, Trenčín (Rodinný dôm)
 • Tel: +421 903 763 549
 • Email: info@rajkolobeziek.sk
  Pondelok:9:00 – 17:00
  Utorok:9:00 – 17:00
  Streda:9:00 – 17:00
  Štvrtok:9:00 – 17:00
  Piatok:9:00 – 17:00
  Sobota:Po dohode
  Nedeľa:Zatvorené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *